کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
اخبار مرکز

دکتر صحرائیان: هدف اصلی از فعالیت شرکت های دانش بنیان، تبدیل دانش به ثروت است.

حضور شركت هاي دانش بنيان و اختصاص اين مراكز به فعاليت آن ها بخشي از زنجيره توليد علم را در كشور ما را تأمين مي كند

محمدعلی صحرائیان معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: مصوبات کمیته فناوری ایجاب می کند که مراکز رشد اقماری در هر فضایی از دانشگاه ها که امکان آن وجود داشته باشد، تأسیس شوند؛ چه در مراکز تحقیقاتی و چه در دانشکده ها اگر فضایی را در اختیار معاونت فناوری قرار دهند به یکی از مراکز رشد اقماری تبدیل می شود.

وی تصریح کرد: این مراکز در اصل برای کمک به شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده اند و در اختیار آن ها قرار می گیرند تا بتوانند فعالیت خود را انجام دهند؛ چندی پیش فضایی در دانشکده فناوری های نوین به یکی از این مراکز رشد اختصاص پیدا کرد تا در زمینه اطلاعات و سلامت شروع به فعالیت کند و باعث شد تا سه شرکت دانش بنیان با استقرار در این ساختمان شروع به فعالیت کند.
صحرائیان گفت: هدف اصلی از تأسیس این مراکز و فعالیت شرکت های دانش بنیان تبدیل دانش به ثروت است، از طرفی نزدیکی مراکز تحقیقاتی به مرکز رشد ارتباطی تنگاتنگ بین دانشگاه ها و مراکز رشد ایجاد می کند که این امر بحث تولید دانش و تبدیل آن به ثروت را تسهیل می کند.

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: حضور شرکت های دانش بنیان و اختصاص این مراکز به فعالیت آن ها بخشی از زنجیره تولید علم را در کشور ما را تأمین می کند؛ مصوباتی خوب برای تسهیل فعالیت این شرکت ها در نظر گرفته شده که تا امروز باعث تسریع فعالیت این شرکت ها شده است.

انجام بیش از ۲ هزار فعالیت پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی تهران وی درباره فعالیت های تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران تشریح کرد: در حال حاضر در حدود ۲ هزار طرح پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال انجام است که به زودی شاهد ثمرات آن خواهید بود؛ علی رغم وجود مشکلات و شرایط حاد اقتصادی و بحران بودجه در دانشگاه و کشور تلاش تمام مسئولین دانشگاه بر آن است تا بدنه پژوهش و تحقیق آسیب نبیند.

 

صحرائیان یادآوری کرد: مسئولین دانشگاه تمام تلاششان را برای کمک به طرح های پژوهشی و شرکت های دانش بنیان می کنند و در حد توان پشتیبان آن ها هستند؛ تأسیس مراکز رشد اقماری یکی از این حمایت ها و پشتیبانی هاست و معاونت پژوهشی به انجام این کار و مراکز رشدی که تا به امروز تاسیس شده است، بسنده نمی کند.

منبع خبر:

 باشگاه خبرنگاران جوان

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *